FAQ Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Rejestracja
Luźne rozmowy na różne tematy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 43, 44, 45  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Forum Rise of the Empire RPG Strona Główna » Archiwum Zgrywa » Luźne rozmowy na różne tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Samuel Silverword
Spam Lord



Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 299
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: ZADUPIE

 Post Wysłany: Wto 18:24, 22 Lis 2005    Temat postu:

No cosik właśnie tak początkowo myślałem, ale zaraz obok było napisane że Yoda 200 lat przed bitwą o Yavin osiadł na stałe na Coruscant. A 40 obok 200 dziwnie wygląda...
Ale dzięki za info Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Obi-Wan Kenobi
Mistrz Jedi



Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 249
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5


 Post Wysłany: Śro 22:42, 23 Lis 2005    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Quinlan Vos
Mistrz Jedi



Dołączył: 04 Sie 2005
Posty: 569
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: Łódź / Tomaszów Maz.

 Post Wysłany: Śro 22:59, 23 Lis 2005    Temat postu:

Świetnie. GW i Rz toczą prywatną wojnę przeciwko Białorusi, a cierpią na tym nasze stosunki z Rosją. Po prostu bajka. Dzięki 'interwencji' na Ukrainie prawie padł handel z Matuszką. Co teraz? Wojna? Liczymy, że Jankesi staną po naszej stronie?

Mówcie co chcecie, ale jak tak dalej pójdzie, to wyjeżdżam stąd. Niedługo po prostu wstyd będzie być Polakiem.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Cody
Gość







 Post Wysłany: Śro 23:05, 23 Lis 2005    Temat postu:

Vos przesadzasz.
Faktem jest że fobia zwiazana ze wschodem zbiera coraz wieksze żniwo. Wystarczy pomyśleć jakie wielkie byłyby korzyści ze współpracy, gdyby nie Debilnie i żałosne uprzedzenia naszych polityków. Nacjonalistów rosyjskich z resztą też.
 Powrót do góry »
Jagged Antilles
Przemytnik



Dołączył: 30 Sie 2005
Posty: 362
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: Corellia

 Post Wysłany: Śro 23:06, 23 Lis 2005    Temat postu:

Ja już się nie przejmuje tym całym bajzlem.
Po co sobie nerwy psuć?


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Brasidas
Jaszczur



Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 1044
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: Z Galaktyki

 Post Wysłany: Śro 23:22, 23 Lis 2005    Temat postu:

Z ruskimi stosunki zawsze będą się psuć. To proste Polska i Rosja mają konflikt wpływów. Ruscy chcą mieć pod kontrolą wschód Europy, a Polska zawsze była i będzie głównym konkurentem. Walka o wpływy między naszymi krajami była i będzie zawsze. Polska jest na tej arenie największym zagrożeniem, więc pójki będą albo ruscy albo my będą i takie cyrki.
Po pomarańczowej rewolucji i wsparciu polski ruscy poczuli, że kradniemy im wpływy, obojętnie czy faktycznie to robiliśmy. I teraz się mszczą, jak zreszta zawsze. Spoko obojętnie co zrobimy i tak będzie z nimi wkońcu wojna, prawdopodobnie znowu dostaniemu po dupie, ale znowu choćby miało to trwać 100 lat będziemy wolni. Proste.
Choć akurat ja nie jestem zwolennikiem pobłażliwości z ruskimi, choć jestem zwolennikiem satysfakcjonującego obie strony kompromisu, ale jak to możliwe przy nas i przy nich.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Tabmo C'zwar
Kapitan Republiki



Dołączył: 04 Sie 2005
Posty: 120
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: Corellia

 Post Wysłany: Czw 1:00, 24 Lis 2005    Temat postu:

Kompromis jest możliwy tylko , że odpowiedzialność za osiągnięcie jego pada na młode pokolenie które właśnie pisze matury Razz Mówcie co chcecie, ale projekt, w którym brałem udział w tym roku i wiązał się właśnie ztygodniowym pobytem na Białorusi, wśród rówieśników, został stworzony przez rząd polski i opozycjonistów tamtejszych, w celu zniesienia tych wszystkich stereotypów, że jak ktoś gada po rusku to zaraz nasz wróg itp. Miał służyć nawiązaniu przyjaźni na całe życie (heh jak to pięknie wszystko w teori brzmi Razz) i być może umożliwić w przyszłośći lepszą współpracę między naszymi krajami (znów jakoś tak pięknie i ideologicznie Razz).

Swoją drogą, w czasie swojego pobytu na Białorusi, nie byłem światkiem jakichkolwiek represji czy też ograniczeń względem mojej osoby, moich znajomych czy też młodzieży białoruskiej i 2 kolesiów z opozycji którzy z nami podróżowali. Ba. Nawet w Minsku żołnierz białoruski kupił nam alkohol jak się przed babką od ruska kryliśmy Very Happy A z cieciem to do 2 w nocy piliśmy. Integracja i łamanie barier w pełnym tego słowa znaczeniu Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Telemachus Rhade
Kapitan



Dołączył: 02 Sie 2005
Posty: 1003
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Skąd: Tartarus

 Post Wysłany: Pią 11:20, 25 Lis 2005    Temat postu:

Brasek jakiej dupie !!!! mam ci przypominać że tylko 3 nacje zdobyły moskwe .. Mongołowie, Polacy i żabojady Very Happy , mało to razy jechalismy bić ruska , nasze słynne lisowczyki mało natłuki tego diableskiego pomiotu ? Polska i Rosja to naturalni wrogowie od setek lat, i jeżeli mam wybierać miedzy jankesami a tymi pijakami z uralu to wybiore jankesów bo mam jeden nieobalalny powód !!!! Amerykańce nie najerzdzali mi kraju przez tysiąc lat z kawałkiem, nie mordowali polaków, nie zrobili nam rozbiorów i nie skomunizowali !!!! Polska to twierdza Europy chroniąca reszte tych darmozjadów ( tak znowu mówie o francuzach Twisted Evil ) od zalewu bolszwików, tera sie komuchy jedne mszczą za Bitwe Warszawską kiedy tą ich idee równości pieknośći i sprawiedliwośći po okiem wiekiego brata wsadzilismy im w du..e i pogoniliśmy spowrotem do tego ich kraju "mlekiem i miodem płynacego".

Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Cody
Gość







 Post Wysłany: Pią 11:48, 25 Lis 2005    Temat postu:

Ehmm Znajomość historii w narodzie jest wspaniała. Kali ukraść komuś krowy dobrze ktoś kalemu ukraść krowy żle. Jak sam słusznie stwierdziłeś Polacy nijednokrotni urzadzali dożynki na wschodzie i to nie tylko rosjanom.

Zdecydowanie wolę dogadywać się z Sowietami niż liczyć na wujka sama zza Oceanu.
Oni przynajmniej są bracia Słowianie a nie jakieś tam Mieszane towarzystwo Razz
 Powrót do góry »
Brasidas
Jaszczur



Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 1044
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: Z Galaktyki

 Post Wysłany: Pią 15:21, 25 Lis 2005    Temat postu:

Ehhh no i jak widać dane o 90% plaków, którzy nie umieją czytać ze zrozumieniem są prawdziwe.

Rhade dobrze wiem jak wiele razy ruskim złoiliśmy skórę. Tych bitew jest od groma, ale to już nie Rzeplita szlachecka i czasy niepokonanego oręża polskiego. Nadal mamy dobrą armię, dobrze wyszkoloną i pod względem morale górującą nad niemal każdym wrogiem, ale to nie wszystko, brakuje wyposarzenia i tu jest problem. Bez wsparcia sojusznków w wojnie z ruskimi mamy przechlapane.

A gdybyś dobrze przeczytał moje słowa to byś dojrzał że i tak uważam, że nawet jak dostaniemy po tyłku, to i tak to nic to nie da. My polacy już tacy jesteśmy, z czego jestem cholernie dumny. Kochamy naszą wolność, niepodległość i prędzej czy później byśmy odzyskali niepodległość, jak zawsze. Taki z nas bitny i krnąbrny naród, który wie co jego i nikomu nie pozwoli położyć na tym łapy. Sam w razie wojny chwyce za broń i będe się bił.

I uwież też jestem za sojuszem z zachodem. Z historii polska zawsze była prozachodnia. I za tym też jestem obecnie.. Co jednak nie zmienia faktu, że ruscy mają w ręce kurek do gazu i ropy. I tu trzeba jakoś dojść do kompromisu, dla dobra kraju. I nie mówie tu być uległy, bo wiedze, że większość już na słowo kompromis rozumie uległość. Kompromis to nie uległość to dojrzałość polityczna, zaspokojenie potrzeb obu ston. Bardziej dokładnie by wilk był syty i owca cała. Tak rozegranie kart by zrezygnować z części potrzeb obu stron, by dojść do satysfakcjonujące obie strony porozumienia. Kompromis zawiera w sobie stanowczość do pewnego stopnia i niewielką doze uległośći. Bo bez tego się niczego nie osiagnie.

Dopóki nie uniezależnimy sie od surowców i rynku zbytu od Ruskich to niestey potrzeba nam dobrych stosunków. Ale nie za wszeklą cenę, lecz dobrym kompromisem.
I woli wyjaśnienia by też nie było wątpliwości, jestem za sojuszem z Ameryką i za interwencja w Ukrainę i Białorusi. Te kraje chcą być wolne i też iść za zachodem, a my jesteśmy najbliższym sojusznikiem do tego. Tak jak jest teraz na Ukrainie, mimo niezadowolenia z niektórych poczynań obecnego rządu, ludzie nadal chcą do zachodu i my jesteśmy jak najbardziej w to wliczeni, bo chcą byśmy my im pomogli w tym.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Obi-Wan Kenobi
Mistrz Jedi



Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 249
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5


 Post Wysłany: Pią 17:24, 25 Lis 2005    Temat postu:

Cytat:
Nadal mamy dobrą armię, dobrze wyszkoloną i pod względem morale górującą nad niemal każdym wrogiem, ale to nie wszystko, brakuje wyposarzenia i tu jest problem. Bez wsparcia sojusznków w wojnie z ruskimi mamy przechlapane.

Ponoć armii starczy nam obrone tylko kilku województw. Poza tym oficer musi się wstawić w jednostce w ciągu 3 dni. O 2 za późno.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Cody
Gość







 Post Wysłany: Pią 17:44, 25 Lis 2005    Temat postu:

Cytat:
Nadal mamy dobrą armię, dobrze wyszkoloną i pod względem morale górującą nad niemal każdym wrogiem, ale to nie wszystko, brakuje wyposarzenia i tu jest problem.


Jaja sobie robicie Polsak Armia jest w satanie pokonać w walce Estonię czy Łotwę z każdym z innych państw wschodnich mielibyśmy niezły problem.
Co do rosji to same wojska z okręgu kaliningradzkiego zrobiłyby nam z dupy jesień średniowiecza.
Polska armia jest gówniana i nieprzygotowana zaówna pod wzgledem sprzętu jak i wyszkolenia do jakiegokolwiek konfliktu. Dla zainteresowanych 90% nowoczenego sprzętu i potrafiących walczyc ludzi jest poza granicami kraju. Więc bez żartów proszę
 Powrót do góry »
Brasidas
Jaszczur



Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 1044
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: Z Galaktyki

 Post Wysłany: Pią 17:48, 25 Lis 2005    Temat postu:

Hmm to czemu na wszelkich ćwiczeniach międzynarodowych, misjach pokojowych itp Polacy zyskują "o dziwo" naprawdę duże noty?
Polska armia potrzebuje dobrego sprzętu, tu nie ma wontpliwości(choć nie w każdej dziedzinie, sami niektóry sprzet jaki produkujemy jest bardzo dobrej jakości). Coraz więcej mamy zawodowców, co naprwdę znakomicie znają się na robocie i są profesjonalistami. Gdyby był sprzęt to mielibyśmy małe, ale wyśmienite wojsko.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Generał Visper
Gość







 Post Wysłany: Pią 17:59, 25 Lis 2005    Temat postu:

no właśnie Cody: Irak, Egipt--Izrael i jeszcze w Bośni jesteśmy(chyba) Wink

bras... ty mi nie wspominaj o naszych zachodnich "sojusznikach" bo pokazali jacy są w ostatniej wojnie światowej Evil or Very Mad kiedy polska umierała przez ataki zarówno ze wschodu i zachodu oni tylko wypowiedzieli wojne niemcom... i... oni... zbombardowali ... Rzesze... ulotkami!!!

pociecha była w tym że Francja zapłaciła za swoją zdrade... Nawet "Wielka brytania" przyplaciła swoją próżnością takimi zabawkami jak V1 i V2 Twisted Evil

patrząc na naszą historie nasuwa mi się tylko jeden wniosek... nikomu niemożna ufać.

Edit: mały... wyśmienity... i przestarzały sprzęt prosto z Ameryki... przykład: F-16.
 Powrót do góry »
Trel Lanis
Gość







 Post Wysłany: Pią 18:51, 25 Lis 2005    Temat postu:

No cóż. Że nam nie pomagali to po części nasza wina.
Przecież wtedy mieliśmy zatargi z Czechami o taki mały skrawek ziemi i pomogliśmy szwabom (dlatego nie pomogli nam od razu) i byliśmy traktowani jako ich sprzymierzeńcy prawie do końca wojny.
Ale zabawki Angoli są fajne Very Happy fakt Twisted Evil.

A czytaliście może A.Pilipiuka - "2586 kroków"??
Tam była alternatywna historia, w której Polska po wojnie nie przyjęła cudem komunizmu i stała się... Very Happy nie będe opowiadał Very Happy
 Powrót do góry »
Telemachus Rhade
Kapitan



Dołączył: 02 Sie 2005
Posty: 1003
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 1/5

Skąd: Tartarus

 Post Wysłany: Pią 20:38, 25 Lis 2005    Temat postu:

O Polskiej armi wypowiem się tylko tyle...choc brasiu znasz sie conieco na historii to o teraznijszym wojsku wiesz mało. Polska armia w tej chwili jest A) Bardzo słabo wyszkolona. B) Bardzo miernie uzbrojoną. C) Morale umarło śmiercią naturalną.
Ale to wina barku funduszy, dobrze jest jak sobie w czasie przeszło rocznej służby raz czy dwa strzelisz bo na więcej niema kasy. Morale jakie morala, kraj sie wali, giertych ubzdurał se jakieś lobby homoseksualne, projekty robia na miare amerykańskiego programu kosmicznego i myślą że im mamona z nieba lecieć bedzie. Bezrobocie 20% ... morale powiadasz.
Niby wszystko idzie ku lepszemu bo i wzieli się w końcu za organizacje armii zawodowej, przetargi ze sprzetem spartolili na maksa ale cotam ..wkoncu to polska tu códa i rzeczy niemożliwe za każdym rogiem leżą.
A ułożenie się z bolszewikami nie leży w naszej a ich stronie ..bo jak widać to za takie prowokacje jakie oni wyprawiają to normalny facet by juz po mordzie dostał.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Quinlan Vos
Mistrz Jedi



Dołączył: 04 Sie 2005
Posty: 569
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: Łódź / Tomaszów Maz.

 Post Wysłany: Wto 0:03, 29 Lis 2005    Temat postu:

Z innej beczki.

Mogę spytać, jaki jest ukryty sens tego, że Anakin Skywalker ma na avatarze Keanu Reevesa jako Neo? Bo nie udało mi się tego wydedukować samodzielnie. Rolling Eyes

Ludzie, dajcie spokój, to ja mogę sobie ustawić np. Marva z SinCity?


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Mistrz Tholme
Gość







 Post Wysłany: Wto 12:01, 29 Lis 2005    Temat postu:

Dokładnie. Modzi, to modzi, na swoich profilach mogą odwalać dzikie harce, za to gracze powinni dla wiiększego realizmu (jeśli w takim czymś można mówić o realiźmie) ustawiać na awki swoje postacie. Ne ma "letko"
 Powrót do góry »
wasylij
Game Master



Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 283
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Skąd: Szczecin

 Post Wysłany: Wto 12:20, 29 Lis 2005    Temat postu:

Poprostu wybrańcy się pomieszali... Very Happy

Ale to prawda, avek powinien zostać zmieniony.


Post został pochwalony 0 razy
 Powrót do góry »
Zobacz profil autora
Cody
Gość







 Post Wysłany: Wto 12:46, 29 Lis 2005    Temat postu:

wasylij napisał:
Poprostu wybrańcy się pomieszali... Very Happy

Ale to prawda, avek powinien zostać zmieniony.


święte słowa Ojcze Dyrektorze Very Happy
 Powrót do góry »
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum Rise of the Empire RPG Strona Główna » Archiwum Zgrywa » Luźne rozmowy na różne tematy
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 43, 44, 45  Następny
Strona 11 z 45

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Solaris phpBB theme/template by Jakob Persson
Copyright © Jakob Persson 2003

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group